Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja to przygotowanie strony zgodnie z wszelkimi standardami pisania stron internetowych, w tym standardami opracowanymi przez W3Consortium.

World Wide Web Consortium, w skrócie W3C to organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów pisania
i przesyłu stron WWW. Została założona 1 października 1994 roku przez Tima Berners-Lee, twórcę WWW oraz autora pierwszej przeglądarki internetowej i serwera WWW. W3C jest obecnie zrzeszeniem ponad 360 organizacji, firm, agencji rządowych i uczelni z całego świata.

Optymalizacja jest pierwszym i najważniejszym etapem pozycjonowania stron. To właśnie dzięki tej usłudze koszt pozycjonowania (miesięcznego utrzymania pozycji w wyszukiwarkach) może być nawet o 50% niższy.

W skład optymalizacji stron internetowych wchodzi wiele czynników. Każdy z nich jest starannie dobierany do danej witryny, aby całość przyniosła zamierzony efekt.

Na co należy zwrócić uwagę?

Z przyczyn oczywistych nie wypiszemy każdego punktu naszych działań, ale wypiszemy te podstawowe:

 1. przyjazne adresy URL (wyszukiwarki nie lubią długich adresów typu nazwadomeny.pl/wynik?n=100&l=pl&id=str5),
 2. odpowiednie operowanie meta tagami,
 3. odpowiednie tytuły podstron,
 4. właściwy dobór tekstu dla danej podstrony z odpowiednim użyciem elementów składni XHTML lub HTML,
 5. budowa odpowiednich anchor text'ów,
 6. odpowiednie linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne,
 7. odchudzenie kodu strony (stosujemy layout (rozmieszczenie) bez tabelkowe) poprawiające szybkość jej ładowania w oknie przeglądarki nawet przy najsłabszych łączach internetowych, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie ilości wykorzystywanego transferu.

To są podstawy przy optymalizowaniu stron internetowych. Poza tym należy pamiętać, aby strony wyświetlały się poprawnie we wszystkich popularnych przeglądarkach. Strony optymalizujemy zgodnie ze standardem W3C pod kątem rozdzielczości oraz większości popularnych przeglądarek (IE, Mozilla, Opera, Netscape, Firefox, K-Meleon).

Ile kosztuje optymalizacja witryny?

Koszt usługi optymalizacji zależny jest od wielkości witryny oraz od każdego z wymienionych wyżej czynników, dlatego trudno jest pisać o cenie bez informacji na temat witryny czy wglądu w jej kod.

Czy optymalizacja witryny się opłaca?

Należy się zastanowić, czy jesteśmy w stanie wydać jednorazowo na optymalizację witryny np. 1000 zł (ceny mogą osiągać pułap kilku tysięcy złotych) ale za usługę pozycjonowania zapłacimy nawet do 50% mniej (firmy profesjonalnie zajmujące się pozycjonowaniem stron podpisują umowy przeważnie na 12 miesięcy, więc każdy może sobie wyliczyć ile zaoszczędzi poddając swoją witrynę optymalizacji), czy nie optymalizować witryny narażając firmę na większy koszt dla usługi pozycjonowania.

Korzyści wynikających z optymalizacji stron jest znacznie więcej, chociażby prawidłowe wyświetlanie stron w różnych przeglądarkach...

Oferowane warianty optymalizacji
 1. my optymalizujemy witrynę (mając oczywiście dostęp do źródeł - podpisujemy umowę
  o dochowaniu poufności informacji w trakcie i po przeprowadzonych pracach),
 2. doradzamy przy optymalizacji witryny (czyli na piśmie przedstawiamy co i gdzie należy poprawić) - jej optymalizacja odbywa się pod naszym nadzorem.
Czas realizacji

Czas realizacji uzależniony jest od bardzo wielu czynników i może on wynieść od kilku do kilkudziesięciu dni.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z optymalizacją stron internetowych - zapraszamy do działu kontakt.

Nasi Klienci

Nasze strony:

www.drukarnia-cyfrowa.biz.pl

www.dhrkontakt.pl

www.przypinki.biz.pl

www.krowki-reklamowe.biz.pl

: drukarnia cyfrowa

: gazeta reklamowa

: przypinki na agrafce

: krówki reklamowe